در حال بارگزاری ...

چگونه با ماشین شخصی به کیش سفر کنیم

چگونه با ماشین شخصی به کیش سفر کنیم

چگونه با ماشین شخصی به کیش سفر کنیم

چگونه با ماشین شخصی به کیش سفر کنیم

سوال اینجاست که چگونه با ماشین شخصی به کیش سفر کنیم در پاسخ باید بگیم که خیلی از ما مسافرت زمینی رو به سفر با هواپیما یا قطار ترجیح میدیم و دوست داریم به جای اینکه یه شهر رو به عنوان مقصد برای مسافرت انتخاب کنیم از چندین شهر دیدن کنیم.

بسیاری از مردم سفر به کیش با ماشین شخصی و بازدید از شهر های بین راه را به روش های دیگر ترجیح میدهند و به این نوع از سفر علاقه مند هستند

اما برای سفر به جزیره زیبای کیش با خودرو شخصی بهتر است اطلاعات دقیقی داشته باشیم از بنادری که مسیر دریایی به جزیره دارند و همچنین قوانین و مقررات و هزینه های ترانسفر در این نوع سفر و … باید اطلاع داشته باشیم که سفر بهتری را تجربه کنیم.

به همین دلیل تصمیم گرفتیم اطلاعات کامل و جامعی برای شما تهیه کنیم که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت

از چه بنادری میتوانیم به کیش سفر کنیم ؟

یکی از مهمترین موضوعات چگونه با ماشین شخصی به کیش سفر کنیم عبور و اطلاع از بنادر میباشد

بندر های چارک ، آفتاب و لنگه با داشتن امکاناتی همچون لندینگ کرافت و کشتی مسافربری شرایط انتقال زمینی مسافرین و گردشگران را فراهم کردند که علاوه بر استفاده و لذت بردن از جاذبه های توریستی کیش و تفریحات آبی میتوانید از سفر روی آب همراه با کشتی هم استفاده کنید و خاطرات خوشی را برای خودتان رقم بزنید اما هزینه انتقال خودرو از هر کدام از بنادر چقدر است ؟!

هزینه انتقال خودرو به جزیره کیش چقدر است ؟

نکته خیلی مهم و اساسی برای سفر به کیش همراه با ماشین هزینه های آن است که شامل هزینه ی حمل توسط لندیگ کرافت هزینه ی عوارض دریایی که در همان ابتدای ورود به جزیره و پس از گذراندن تشریفات ترانسفر اخذ میگردد.

هزینه عوارض ورود خودرو شخصی به جزیره کیش مبلغی حدود 350 هزار تومان بوده که تصویب شده سال 1398 است و نکته مهمتر هزینه انتقال خودرو است که علاوه بر هزینه عوارض ورود به جزیره از بنادر مختلف با توجه به مسافت دریایی بندر مورد نظر تا جزیره متفاوت است که از بندر آفتاب مبلغ 250 هزار تومان و از بندر لنگه 400 هزار تومان می باشد.

اما جواب این سوال که آیا برای ورود به جزیره کیش با خودرو شخصی محدودیت زمانی هم وجود دارد یا خیر ؟ باید بگوییم که هزینه پرداخت عوارض ورود خودرو شخصی به کیش برای مدت زمان 5 روز می باشد که شما میتونید با پرداخت روزانه 70 هزار تومان این مجوز رو تمدید کنید.

فاصله دریایی بندر لنگه تا کیش چقدر است ؟

از بین بنادری که مسیر دریایی به جزیره کیش دارند بندر لنگه بیشترین فاصله را دارد که حدودا 93 کیلومتر است و مدت زمان سفر دریایی با لندینگ کرافت حدودا 4 ساعت و همین مسیر برای شناور مسافری حدودا 2 ساعت و نیم است .

همچنین بندر چارک که با مسیری حدودا 32 کیلومتری حدودا 2 ساعت و نیم شناور مخصوص حمل خودرو و یک ساعت برای کشتی مسافربری است

و اما از بندر آفتاب که کمترین فاصله طولی و زمانی بین بندرهای موجود رو داره فاصله دریایی 18 کیلومتری و مدت زمان حمل خودرو با لندیگ کرافت حدودا یک ساعت و شناور مسافربری نیم ساعت میباشد که البته کمترین هزینه حمل خوردرو به کیش را هم دارد.

فاصله بندر های مواصلاتی کیش از بندرعباس چقدر است ؟

شاید این سوال برای خیلی از مسافران و گردشگرانی که از محورهای شمالی و شرقی ایران قصد سفر به کیش با خودرو شخصی را دارند مطرح باشد که فاصله کدام بندر به بندرعباس برای انتقال خودرو به جزیره کیش نزدیکتر است؟

همانطور که در بالا اشاره شد بندر لنگه بیشترین فاصله دریایی را برای رسیدن به کیش دارد اما نزدیکترین بندر برای مسافرانی است که قصد سفر از بندرعباس به جزیره کیش را داشته و مسافتی حدود 205 کیلومتر دارد بعد از آن بندر چارک با فاصله 291 کیلومتری و در نهایت بندر آفتاب که حدودا 329 کیلومتر است.

چه مدارکی برای ورود خوردو شخصی به کیش باید همراه داشته باشیم ؟

اصل و کپی  کارت خودرو و گواهینامه رانندگی  مدارکی است که برای ورود خودرو به کیش باید به مسُول امور گمرکی نشان دهید 
این نکته هم قابل ذکر است که تمام برگه هایی که برای ورود خودرو به جزیره کیش از بندر مربوطه دریافت کرده اید را حتما نگهداری کنید که هنگام خروج از جزیره لازم است و همچنین باید خیلی مراقب قوانین رانندگی  و جریمه نشدن در جزیره کیش باشید چرا که هم برای سرعت بالاتر از 60  کیلومتر در ساعت توسط دوربین های سطح جزیره جریمه خواهید شد و هم  هنگام خروج  حتما باید جریمه رانندگی تسویه شود تا نامه خروج صادر گردد.

مطلب چگونه با ماشین شخصی به کیش سفر کنیم در سامانه ۲۰تخفیف در تمام فصول سال با بررسی وضعیت راه ها و هزینه های بنادر و مسیر های منتهی به کیش به روز رسانی خواهد شد

درباره کیش بیشتر بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *